Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Sherlocka Holmesa - streszczenie

Wychodzi na jaw, że pracował kiedyś w kopalni złota Ballarat, jednak nie wiodło mu się najlepiej, dlatego on i jego koledzy postanowili zostać rabusiami i napadać na konwoje. Raz napadli na konwój, w którym jechał pan Mc Carthy. Rzezimieszki obrabowali go i puścili wolno, a zdobyte złoto wywieźli do Anglii. Tutaj żyli w dostatku, jednak Turner postanowił się zmienić i nie chciał już być rabusiem. Pan Mc Carthy niestety szukał na nim zemsty i zaczął go szantażować mówiąc, że puści płazem całe zajście i zachowa milczenie na temat jego przeszłości, ale za odpowiednią sumę pieniędzy. Turner godził się więc na wszelkie jego żądania z wyjątkiem jednego – nie chciał, by James poślubił Alice. Obawiał się bowiem jej ojca i nie chciał, by Alice miała z nim cokolwiek do czynienia.

W dniu morderstwa Turner podsłuchał kłótnię Jamesa z ojcem. Rozwścieczył go fakt, że Mc Carthy za wszelką cenę usiłuje wyswatać Jamesa i Alice, nie pytając o zgodę nawet jej samej. Tak bardzo go to zabolało, że w momencie, gdy James na chwilę odszedł, chwycił kamień i zabił nim Mc Carthy’ego. Chwilę później zaczął uciekać. Zgubił jednak płaszcz, ale na szczęście udało mu się zabrać go pod nieuwagę Jamesa.

Turner zgodził się podpisać wszystkie zeznania, ale Holmes miał zamiar użyć ich tylko w ostateczności. Na szczęście udało się tego uniknąć – Jamesa uniewinniono i wkrótce ożenił się z Alice. Pan Turner natomiast żył jeszcze przez siedem miesięcy i doczekał spokojnej śmierci.

„Tajemnica krzywych ust”

Jest czerwiec roku 1889. W domu pana Watsona zjawia się przyjaciółka jego żony, która zwraca się z prośbą o odszukanie jej męża – narkomana, który prawdopodobnie znów oddaje się nałogowi w jakiejś melinie. Doktor rozpoczyna poszukiwania i najpierw kieruje się do podejrzanej spelunki o nawie „Gold”. Tutaj odnajduje


Komentarze

    8 + 8 =